Kella Kuue Klubi hooaja lõpetamine!
.
ICC Eesti kutsub Teid ja Teie kolleege osalema Kella Kuue Klubi hooaja lõpetamisel! Seekord jätame oma traditsioonilised teemad ja paotame ukse idufirmade salapärasesse maailma. Klubikülaliseks on üks Eesti viljakamaid start-up’i-mehi,
Planet OS kaasasutaja ja tollane teadusjuht André Karpištšenko!
André Karpištšenko on 15 aastat tegelenud tarkvaratehnoloogiate, -teenuste ja -toodete ehitami-sega. Skype’is on ta juhtinud andmeanalüüsi, infrastruktuuri inseneride ja kliendi- kvaliteedi meeskondi.
Ta on asutanud, üles ehitanud ning maha müünud kvaliteedi tagamise ettevõtte, idufirma ASA Quality Services. Loonud elektroonilise piletisüsteemi ja arendanud keskkonnaalase aruandluse teenuseid. André on avaldanud artikleid ning omab patenditaotlusi andmetöötluse ja -analüüsi ning tarkvara protsessi täiustamise ja koostöö valdkondades. Andrél on magistrikraad tootmise juhtimises Chalmersi Tehnikaülikoolist Rootsis ning cum-laude bakalau-reusekraad informaatikas Tallinna Tehnikaülikoolist.
Planet OSi kaasasutajana juhtis ta toote esimese versiooni arendust, mis on tänaseks leidnud kasutust õli- ja gaasisektoris. Tänaseks on ta aktiivsest teadusjuhirollist taandunud ja jätkab advisorina.
Planet OS pakub teenust, mis aitab ettevõtetel koondada ja analüüsida kõiki andmeid, mida väliskeskkondades asuvad seadmed igapäevaselt koguvad, ilma, et nad ise peaks neid andmeid liigutama. Ettevõte arendab rakendust, mis aitab koondada informatsiooni ja selle põhjal teha juhtimisotsuseid. Pakutav lahendus on oluline ettevõtetele, kelle varad on laiali üle maailma, näiteks logistika või meretransiidi ettevõtted. Naftatootjadki on Planet OSi üks peamisi sihtrühmi, kuna nad kasutavad oma igapäevases töös tohutus koguses kõikvõimalikelt sensoritelt kogutavat infot.
2014. aasta suvel oli Planet OSi meeskond ametis ookeaniandmeid töötleva ettevõtte Marinexplore ümberkujundamisega tervet planeeti katvaks operatsioonisüsteemiks Planet OS. Uue platvormi eesmärk on pakkuda teenuseid laiemale tootmisharude rühmale, nende seas ilmastiku-, energia-, transpordi-, linnaplaneerimise ja põllumajandusega tegelevatele ettevõtetele ja asutustele, kes kõik püüavad toime tulla tohutu hulga andmetega, mida miljonid andurid üle kogu planeedi koguvad.
Planet OSiga on liitunud üle 30 rahvusvahelise organisatsiooni ja üle 35 000 andmekogumi. Ettevõtte rahastajateks on näiteks USA strateegiline investor Intertrust Technologies ja Hollandi elektroonikatootja Philips, aga ka äriinglid, kellest tuntuimad nimed on kunagine Apple’i tippjuht ja Nest Labsi looja Tony Fadell ja Skype’i asutaja Jaan Tallinn.
Selle aasta alguses võitis Planet OS Eesti-Ameerika Innovatsiooniauhinna, mida annab iga-aastaselt välja USA saatkond koostöös Ameerika-Eesti Kaubanduskoja ning Balti-Ameerika Vabaduse Fondiga. Planet OSi tutvustavat lühikest videot saad vaadata SIIT!
.
Klubiõhtu teemaks on: “Külas on André Karpištšenko – heidame pilgu start-up’ide maailma!”
.
Klubihooaja lõpetame kuu viimasel kolmapäeval, 27. mail, algusega kell 17:45. Asukohaks on Neitsitorn, aadressil Lossi plats 11 / Lühike jalg 9a, Tallinn.
.
Osavõtutasu on ICC Eesti kuldliikmetele 40 EUR, ICC Eesti liikmetele 45 EUR ning mitteliikmetele 50 EUR. Hind katab lisaks huvitavale ettekandele ka õhtusöögi koos pakutavate jookidega. Hindadele lisandub käibemaks!
.
.
Lisainformatsioon ja registreerimine: e-maili aadressil icc@icc-estonia.ee või telefonil +372 684 1252.