Esmaspäeval toimus hooaja viimane ICC Eesti Õhtuklubi. Seekord suunasime pilgu inim- ja tehisintellekti maailma. Põhjaliku ülevaate uutest tehnoloogiatest ja nende mõjust inimarule andis Tartu Ülikooli arvutusliku neuroteaduse ja tehisintellekti kaasprofessor Jaan Aru.
Jaan Aru keskendus oma esinemises teemale, mis on muutumas üha aktuaalsemaks: kuidas õppida ja õpetada ajal, millal tehisintellekt (AI) mängib üha suuremat rolli. Ta tõi esile, kuidas tänapäeva õpilased saavad oma kodutöid lahendada tehisintellekti abiga, ning seetõttu peavad õpetajad leidma uusi viise, kuidas hinnata õpilaste teadmisi ja oskusi.
Aru rõhutas, et õpetajate ja õpilaste harimine tehisintellekti kasutamise vallas on äärmiselt oluline. Ta ei näinud vajadust keelata tehisintellekti kasutamist koolitöödes, vaid pigem julgustas õpilasi kasutama AI-d ettevalmistusteks ja tegema hindelisi töid koolis kohapeal. Selline lähenemine aitaks tagada, et õpilased omandavad vajalikud teadmised ja oskused iseseisvalt ja tehisintellekt toimiks toetusvahendina.
Oma ettekande lõpus arutles Jaan Aru ka tehisintellekti tuleviku üle. Ta märkis, et kuigi tehisintellekt on viimastel aastatel teinud suuri edusamme, on uute suurte sammude tegemine selles valdkonnas muutumas keerulisemaks ning edasine areng toimub aeglasemalt. Üldine tehisintellekt (AGI – artificial general intelligence), on tema sõnul veel tuleviku teema ja lähiajal selle tulekut ei oodata.
Lõppenud hooaeg pakkus ICC Eesti Õhtuklubilistele mitmeid põnevaid ja inspireerivaid kohtumisi. Üheskoos külastati BLRT Gruppi ja NPM Silmetit ning Õhtuklubis käisid esinemas mitmed tuntud ja väärikad külalisesinejad, sealhulgas Peeter Raudsepp, Andreas Kaju, Philippe Jean-Charles Jourdan, Heido Vitsur, Aivar Mäe, Erkki Veismann, Andrei Hvostov, Andri Piik, Andrus Ansip ja Jaan Aru.
ICC Eesti tänab kõiki esinejaid ja klubilisi, kes sellel hooajal üritustest osa võtsid, ning loodame pakkuda sama kvaliteetseid ja põnevaid kohtumisi ka sügisel algaval järgmisel hooajal. Kohtumiseni uuel hooajal!