fbpx

november 2022

03nov09:3016:15EMI EWT Koolitus: Argumenteerimisoskuste arengupäev. Ivo RullKommunikatsioonioskusi vajab iga juht, eriti aga uuendusmeelne juht

Kirjeldus

Eesmärk:

Anda avaliku sektori ametnikele nende tegevuse spetsiifikast lähtuvalt teadmisi ning praktilisi soovitusi nii ametialases suhtluses kui avalikes esinemistes oma seisukohtade selgeks formuleerimiseks, mõjusate argumentide esitamiseks ning erinevate seisukohtade üle ratsionaalseks debateerimiseks.

Arengupäeva loengute ja praktikumide teemad valmistatakse ette nö rätsepalahendustena – lähtuvalt registreerunute ametkondade tegevustest ning vajadustest.

Sihtrühm:

Avalikus sektoris töötavad juhid ja organisatsioonide kõneisikud.

Õpitulemid

Koolituse läbinud oskavad oma argumente ratsionaalselt üles ehitada ning vajalikus emotsionaalsuses erinevate sihtrühmade eripära arvestades esitada.
Nad on võimelised oma argumente debattides oponentidega veenvalt ja mõjusalt esitama.
Ühtlasi on koolituse läbinud kursis meediaintervjuu vormis oma argumentide ning neid toetavate näidete esitamisega ajalisi piiranguid ning meediakanali spetsiifikat arvestades.

Teemad ja ajakava

8.30 – 9.00 Hommikukohv

9.00 – 10.00 Kuidas seisukohti mõjusalt sõnastada ning näitlikustada
Kuidas selekteerida välja tugevamad argumendid ning milliste retoorikavõtete abil nende mõju suurendada. Näitlikustamine. Enamlevinud demagoogiavõtteid ametialases suhtluses ja nende tõrjumine.

10.00 – 10.45 Kuidas veenda kolleege ning oponente
Kuidas diskussiooniks valmistuda? Erinevate auditooriumite ootused ja suhtumised. Kuidas end väitluses kehtestada? Kuidas sõnumit rõhutada ja auditooriumi hoiakuid arvestada? Negatiivsete reaktsioonide vältimine.

10.45 – 11.00 Kohvipaus

11.00 – 12.30 Kuidas asju sihtrühmadele selgitada
Millised kanalid töötavad erinevates sihtrühmades. Kuidas kanalile omast semantikat kasutades oma sõnumeid võimendada? Ametniku staatusest tulenevad kommunikatsiooniriskid ning nende maandamise metoodikad.

12.30 – 13.30 Lõuna

13.30 – 14.30 Õppeintervjuude läbiviimine
Iga koolitusel osalejatega tehakse 5-minutiline õppeintervjuu nende tööga seotud teemadel. Õppeintervjuu salvestatakse diktofoniga ja selles imiteeritakse reaalset raadiointervjuud.

14.30 – 15.30 Õppeintervjuude analüüs
Õppeintervjuude ühine kuulamine ning nende koolitaja poolne analüüs. Diskussioon.

15.30 Osalejatele tunnistuste kätteandmine.

Metoodika:

  • Loengud
  • Diskussioonid ja arutelud
  • Õppeintervjuud
  • Praktilised harjutused

Tegu on hübriidkoolitusega: osaleda saab internetis või koolitusruumis Tammsaare Ärikeskuses (Tammsaare tee 47).

Hinnad

Nimihind: EUR 220+ km
Hind ICC Eesti liikmele: EUR 190+ km

Koolitus toimub koostöös EMI EWT Ida-Lääne Koolituse AS-iga.

Koolitaja:

Ivo Rull on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse osakonna (MBA, 1991) ning töötanud ajakirjanikuna mitmetes meediakanalites (Eesti Ekspress, Sirp, Pikker, Postimees) ning teinud kaastööd paljudele meediakanalitele.

Ta on olnud poliitik (Rahvusliku Koonderakonna “Isamaa” peasekretär ning Riigikogu Parempoolsete fraktsiooni nõunik), kommunikatsioonijuht (Fontes Option, Hill & Knowlton Eesti, Coop Eesti, Prisma Peremarket) ning turundusjuht (Tootjavastutusorganisatsioon). Kauaegne suhtekorraldusfirma Rull & Rumm juhataja töötab täna Tallinna Ülikoolis.

Ivo Rull on viinud läbi kokku ligi pool tuhat erinevat avaliku esinemise ja meediaga suhtlemise koolitust. Ta on raamatute “Meediamängud” (2008) ja „Populismist“ (2014) ning almanahhi „Tartu tudengid kuumadel kaheksakümnendatel“ (2015) autor.

Täiendav info

ICC Eesti, Tammsaare tee 47
Telefon: 641252
e-post: icc@icc-estonia.ee

Registreeru

Registreerimisvormil

Aeg

(Neljapäev) 09:30 - 16:15

Toimumiskoht

Tammsaare Ärikeskus, Krõõda torni I korrusel

A. H. Tammsaare tee 47

Täiendav info ja registreerimine

Rahvusvaheline Kaubanduskoda – ICC Eesti koostöös asutajaliikme EMI EWT-gaE-mail: icc@icc-estonia.ee; Tel: +372 684 1252

X