fbpx

jaanuar 2018

17jaan17:4520:00Kella Kuue Klubis Eesti e-residentsuse üks strateegidest Ott Vatter

Ott Vatter

Kirjeldus

Selle aasta esimese, jaanuarikuu Kella Kuue Klubi külalisesineja on EAS-i e-residentsuse projekti globaalse kasvustrateegia juht Ott Vatter. Klubiõhtu teema on „Mis on e-residentsus ning millised on selle elluviimise eesmärgid ja ohud?“.

E-residentsus pakub välisriigi kodanikele turvalist ligipääsu Eesti riigi e-teenustele. E-residendi digi-ID-kaardi omanik saab dokumente digitaalselt allkirjastada ning logida sisse kõikidesse portaalidesse ja infosüsteemidesse, mis tunnistavad Eesti ID-kaarti. E-residendi digi-ID ei ole füüsiline isikut tõendav või reisidokument ja sellel ei ole fotot. E-residentsus ei anna kodakondsust, maksuresidentsust, elamisluba ja Eestisse või Euroopa Liitu sisenemise luba.

Eesti on esimene ja seni ainus riik maailmas, mis pakub e-residentsust. Alates 2014. aasta detsembrist annab e-residendi digi-ID välismaalasele võimaluse ajada asju digitaalselt ja asukohast sõltumata. Nii on näiteks väljastpoolt Euroopa Liitu pärit inimesel võimalik luua omale baaskeskus Euroopa Liidus asjaajamiseks: tal on võimalik asutada äriühing Eestis ning osaleda aktiivselt selle juhtimises, elades ise näiteks Indias või Ameerika Ühendriikides. E-residentsus sobib suurepäraselt ka Eestisse juba investeerinud ja ettevõtte loonud ettevõtjatele, nt. soomlastele, kes haldavad oma siinseid ettevõtteid interneti teel.

Eesti e-residendid võivad lisaks ettevõtte asutamisele teha e-panganduse tehinguid, saada ligipääsu rahvusvahelistele makseteenuste pakkujatele, esitada tuludeklaratsiooni elektrooniliselt, kaugjuhtida ettevõtet ning digitaalselt allkirjastada dokumente ja lepinguid. Nad saavad ligipääsu meile eestlastele igapäevaseks saanud e-riigi teenustele.

Arutame Otiga teemast laiemalt. Missugused riskid võivad kaasneda selle innovaatilise lähenemisega? Kas neid lahendusi ei või ära kasutada rahvusvahelised kurikaelad? Kas praktikas on juba esinenud kriminaalseid juhtumeid?

Kui kasutame aega efektiivselt, teeme kiire ekskursiooni ka e-residentsuse projekti büroosse, mis asub samas majas.

Üritus toimub kolmapäeval, 17. jaanuaril algusega kell 17.45. Toimumise koht on Fahle restoran, aadressil Tartu maantee 84a, Tallinn.

Hinnad

Tavahind 50 EUR + km
ICC Eesti liikmele hind 45 EUR + km
ICC Eesti kuldliikmele soodushind 40 EUR + km

Lisainfo ja registreerimine: e-posti aadressil icc@icc-estonia.ee või telefonil +372 684 1252

Aeg

(Kolmapäev) 17:45 - 20:00

Toimumiskoht

Fahle restoran

Tartu maantee 84a

Täiendav info ja registreerimine

Rahvusvaheline Kaubanduskoda - ICC EestiE-mail: icc@icc-estonia.ee; Tel: +372 684 1070 A.H. Tammsaare tee 47

X