fbpx

märts 2024

20märts17:4520:00Märtsikuu ÕhtuklubiAndrei Hvostov

Kirjeldus

 

Märtsikuu teise õhtuklubisse oleme kutsunud Andrei Hvostovi.

Andrei Hvostov on intelligentne ja kriitilise mõtlemisega mees, kellel on terav sulepea. 1963. aastal Jõhvis sündinud Andrei omandas Tartu Ülikoolis ajaloolase kraadi ning asus seejärel tööle ajakirjanikuna Eesti Ekspressis. Ajakirjanikutöö kõrvalt on Andrei olnud tegev ka poliitikas, kandideerides Riigikokku 2013. ja 2015. aastal. Kuigi ta parlamenti ei pääsenud, pälvis ta oma kaalutletud ja läbimõeldud seisukohtadega avalikkuse tähelepanu.

Kirjanikuna on Andrei saavutanud märkimisväärset edu. Tema looming hõlmab esseekogumikke, romaane, näidendeid ja novelle. Eriti tuntuks sai tema teos “Sillamäe passioon”, mille eest ta pälvis 2012. aasta Virumaa kirjandusauhinna ja Eesti kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali vabaauhinna.

Tema loomingu üheks omaduseks on oluliste poliitiliste ja ühiskondlike teemade käsitlemine, pakkudes lugejatele mõtteainet ja ajendades neid kriitiliselt mõtlema.

Andrei on aktiivne olnud Eesti Üliõpilaste Seltsi liige ning on panustanud oma aega ja energiat Kaitseliidu Toompea malevas. Tema ühiskondlik aktiivsus ja sõnaoskus on jätnud märkimisväärse jälje nii Eesti ajakirjandusse kui ka kirjandusse.

ICC Eesti Õhtuklubi on pika traditsiooniga sügistalvine üritus. Iga kuu kolmandal kolmapäeval kogunetakse, et kohtuda huvitava esinejaga ja kuulata-arutada aktuaalseid teemasid ning süüa kerge õhtusöök. Külalisesinejate nimekiri on olnud esinduslik. Presidendid Meri ja Ilves, peapiiskop Viilma, Teaduste Akadeemia president Soomere, suursaadikud, tuntud kultuuritegelased jne.

Möödunud aastal käisid Õhtuklubis EKRE esimees Martin Helme, ettevõtja Indrek Neivelt, erakond Isamaa esimees Urmas Reinsalu, Rail Baltic Estonia juht Anvar Salomets, Eesti Tööandjate Keskliidu juht Arto Aas, Eesti Konjunktuuriinstituudi juht Peeter Raudsepp, ettevõttekülastused toimusid BLRT Grupis ja NPM Silmetis. Jõulukuu Õhtuklubis esines Eesti Rooma-Katoliku Kiriku piiskop, Tema Ekstsellents piiskop Philippe Jean-Charles Jourdan.

Õhtuklubi toimub kolmapäeval 20. märtsil. Meriton spaa- ja konverentsihotellis Toompuiestee 27/Paldiski mnt 4.
Kogunetakse kell 17:45.

Osavõtutasu:

Tavahind 65€ + km, ICC Eesti ja BCACC liikmele 50€, ICC Eesti kuldliikmele 45€

Registreerimine ja täpsem info:

icc@icc-estonia.ee

Või registreerimisvormil siin

Aeg

(Kolmapäev) 17:45 - 20:00

X