fbpx

aprill 2018

24apr09:3013:30Seminar: kaitse oma õigusi rahvusvahelistes lepingutes

Kirjeldus

Vali lepingusse ise kohtunik ja määra menetlusreeglid!

24. aprillil kell 9.30-13.30
Äripäeva Akadeemia, Vana-Lõuna 39/1, Tallinn

Rahvusvahelises äris peituvad suured võimalused, ent ka suured ohud. Et riske maandada, tuleb enne mahukate ja magusate rahvusvaheliste koostöölepingute sõlmimist endale selgeks teha, et kui ei ole kokku lepitud erapooletut kohut, mille ees oma õigusi maksma panna, kaotab ka kõik muu lepingus kokkulepitu oma väärtuse.

Rahvusvaheline lepingupartner ei ole üldjuhul nõus Eesti kohtualluvusega. Teise poole valitud(?) kohtus on aga tahes-tahtmata nõrgem positsioon, sest menetluse keel on võõras, õiguskultuur arusaamatu, esindajat on raske leida või usaldada, lisaks on ka teiste riikide kohtud on üldjuhul palju aeglasemad. Seega võib rahvusvaheline vahekohtumenetlus olla rahvusvahelistes lepingutes vältimatu.

Millised ohud varitsevad kui vahekohtu menetluse kohta puudub piisav teave?

  • On olemas piirkondi, kus vahekohtute usaldusväärsus ja sõltumatus on seatud kahtluse alla. Tagajärg – teine pool ostab endale otsuse.
  • Nii nagu teisteski teenuse sektorites, on ka siin efektiivsemaid ja vähem efektiivseid teenuseosutajaid (paindlikkus, kiirus, professionaalsus). Tagajärg –  menetlus venib väga pikaks ja otsus hiljem tühistatakse.
  • Kui vahekohtukokkulepe on valesti kirja pandud, ei menetle vaidlust ei vahekohus ega ka kohus. Tagajärg –  sunnimehhanism puudub ehk teist poolt ei saagi vastutusele võtta.
  • Kui valida väikese mahuga lepingu puhul mitte 1 vaid 3 vahekohtunikku, ning seda kõrge tasuga piirkonnas, siis menetlus võib kordades algsest nõudesummast suuremaks osutuda.
  • Kui anda otsustuse tühistamise õigus teise poole kohtule, on (sõltuvalt piirkonnast) kõrgenenud oht, et otsus tühistatakse. Tagajärg –  olete nullpunktis tagasi, ent vahepealne aeg on kaotatud ja kulud on märgatavalt suurenenud.

Seminaril saate ülevaate, millised on lahendused ülaltoodud ohtude maandamiseks. Lisaks anname mitmeid praktilisi näpunäiteid. Paneeldiskussioonis jagavad oma kogemusi mitmed Eesti ettevõtjad.

Esinejad: Anet Kaasik, Eversheds Sutherland Ots & Co vandeadvokaat; Mailis Lintlom, Windoor AS juhatuse esimees; Riina Käi, AS Tallinna Vesi finantsdirektor ning Indrek Orav, Investment Agency OÜ partner.

Eversheds Sutherlandi klientidele ja ICC Estonia liikmetele kehtib soodushind: 129 eurot (km-ga 154,8 eurot)
Sooduskood: LEPING
Soodushind kehtib kuni 19. aprillini.

Link programmile ning registreerimisvormile:
https://pood.aripaev.ee/kaitse-oma-oigusi-rahvusvahelistes-lepingutes

Aeg

(Teisipäev) 09:30 - 13:30

Toimumiskoht

Äripäeva Akadeemia

Vana-Lõuna 39/1

Täiendav info ja registreerimine

Eversheds Sutherland Ots & Coinfo@eversheds-sutherland.ee

X