fbpx

IN ENGLISH

Viimane uuendus: 26.01.2017

konverents-est

 

TOETAJAD

harju_elekter_logo_rgb Estanc_logo tammer_logo_est_koos sloganiga Glikman Alvin uus logo kredex-logo-uus

 

Rahvusvaheline konverents sellest:

 • kuidas maailma tulevikutrendide ennustamine järjest keerukamaks muutub,
 • kuidas edumeelne maailm püüdleb kaubandussuhetes lihtsuse poole ja
 • kuidas Eesti ettevõtjad peaksid uues situatsioonis tegutsema.

Uuringud on näidanud, et Eesti ekspordi edu pärsib just ettevõtjate vähene koostöötahe ja puudulik ekspordialane asjatundlikkus.

Koostöö ja erialane professionaalsus läbi lihtsuse ja selguse olid konverentsi läbivad teemad.

Koostöö edendamiseks ja teiste kogemustest õppimiseks on heade mõtete linnas ideaalsed tingimused. Konverents toimus uhiuues V spaa- ja konverentsihotellis: nii ettekanded, pidulik-töine võrgustusõhtusöök, ööbimine kui ka spaaprotseduurid ühe katuse all! Osavõtjatel oli võimalik juba registreerumisel ühineda kontaktvõrku, leppida kokku kohtumisi ja neid konverentsipaigas realiseerida.


“Make Trade Simple!” on kontseptsioon sellest, kuidas Rahvusvahelise Kaubanduskoja – ICC reegleid, seisukohti ning kontaktvõrgustikku kasutades on võimalik:

 • teha kaubandustehingutes keeruline lihtsaks ja pooltele üheselt mõistetavaks
 • parendada eksporditehingute kvaliteeti
 • suurendada ekspordi tehingukindlust ja vältida arusaamatusi ning kaotusi tarnel

“Make Trade Simple!” on ICC Eesti lipukiri.

Rahvusvahelise äri tähtsaim juhtorganisatsioon ICC (International Chamber of Commerce), mis ühendab 130 riigi ettevõtjaid, on pööranud suurt tähelepanu heal kaubandustaval rajaneva kaubandusreeglistiku väljaarendamisele. ICC loodud reeglid on rahvusvaheline ühiskeel, mille kasutamine võimaldab oluliselt parendada eksporditehingute kvaliteeti: teha tehinguid selgemaks, siduvamaks, lühemaks ja lihtsamaks.


Konverentsi ettekanded olid koondatud ürituse esimesele päevale. Teemad jagunesid kolme rühma:

 • Eesti ettevõtete ekspordi edulood
 • “Make Trade Simple!” – tehingud selgeks, siduvaks, ka lühemaks
 • Rahvusvahelist äri mõjutavad trendid

Päeva modereeris Paul Keres, Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN OÜ partner ja vandeadvokaat.

Konverentsil oli soodushinnaga müügil kogu ICC tüüplepingute komplekt, Incoterms® 2010 eri keeltes, kogu kehtiv ICC normistik ehk kõik see, mis moodustabki ICC loodud rahvusvahelise äri ühiskeele e lingua franca.

Ürituse esimese tööpäeva lõpetas pidulik-töine võrgustusõhtusöök.


Teisel päeval olid kavas ettevõttekülastused ja ekskursioonid. Pakkusime osalejatele eksklusiivset võimalust tutvuda kohtadega, kuhu on tavaolukorras ligipääs raskendatud või kuhu igapäevaselt sellises formaadis ei pääse. Toimusid edukate eksportivate ettevõtete külastused ja ekskursioonid Eesti Rahva Muuseumi, Tõravere observatooriumi ning uude Kvartali kaubanduskeskusesse.


Konverentsiga tähistasime äsjaseid tähtpäevi:

 • ICC Eesti sai viie aastaseks
 • ICC kõige tuntum toode Incoterms sai 80 aastaseks
 • Paul Keres 100

Viimane tähtpäev oli üheks põhjuseks, miks moderaatoriks oli vandeadvokaat Paul Keres, suurmeister Paul Kerese lapselaps. Aga miks ei võiks Paul Keres oma harituses, soliidsuses põhjalikkuses olla ka meie eksportööridele eeskujuks, keda järgida!


VAATA, KES OSALESID!

UUS! ESINEJATE SLAIDIDE PDF-d:

ICC Paul Keres
Glikman Alvin
Volli Kalm
Tartu Ülikool
Tiit Tammemägi
ICC
Meelis Tambla
Kredex
Ilmar Lepik
Eesti Pank
Lembit Lump
Kodumaja
Tõnu Vaher
ELI
Baiba Cipa-Ziemele
Stenders
Vladimir Juškin
BVUK

 

 

[expand title=”AVA PROGRAMM & TUTVU ESINEJATEGA*”]

Kolmapäev, 1. veebruar 2017

09:00–10:00 Registreerumine ja hommikukohv  
10:00 Konverentsi avasõnad
Tiit Tammemägi, ICC Eesti peasekretär
Paul Keres, Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN OÜ partner ja vandeadvokaat
Päeva modereerib Paul Keres, kes on Eesti ühe vanima Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN OÜ partner ja vandeadvokaat. Paul Keres kaitseb inimesi, kes tema arvates tõepoolest väärivad kaitsmist. Ta nõustab kliente keerukates kommertsvaidlustes ning keskendub peamiselt finantssektoriga, täite- ja pankrotimenetlusega ning aktsionäride ja osanike vahelistest suhetest tekkinud vaidluste lahendamisele. Ta omab laialdast vahekohtumenetluse kogemust, olles esindanud ja nõustanud kliente arbitraažikohtutes nii Eestis kui ka välismaal. Meie moderaator on Eesti kõigi aegade kuulsaima maletaja Paul Kerese pojapoeg!
00-paul-keres
10:20 Kõrghariduse ekspordist
Volli Kalm, Tartu Ülikooli rektor
Volli Kalm on Baltimaade juhtiva ülikooli, Eesti rahvusülikooli – Tartu Ülikooli rektor. Tartu Ülikool kuulub ainsa Baltimaade ülikoolina maailma 2% parimate ülikoolide hulka, paiknedes kahes maailma mainekamate hulka kuuluvas ülikoolide edetabelis esimese 400 seas ja hoides tärkava Euroopa ja Kesk-Aasia regiooni ülikoolide seas 4. kohta. Rakendusgeoloogia professorina on Volli Kalm avaldanud uurimusi Eesti liustikusette litoloogia ja stratigraafia, savide ja arheoloogilise keraamika mineraloogia ning Baltikumi, Skandinaavia ja Andide jäätumise paleogeograafia alalt.
00-volli-kalm
10:40 Mida tähendab „Make Trade Simple“, mis on hea eksporditehing ning kuidas selleni jõuda ICC tööriistu ja teenuseid kasutades
Tiit Tammemägi, ICC Eesti peasekretär
Tiit Tammemägi on Rahvusvahelise Kaubanduskoja – ICC Eesti peasekretär ja ekspordikonverentsi peakorraldaja. Ta on väliskaubanduskoolituse alustaja ja “maaletooja “ Eestis (1987), Eesti staažikaima ettevõtluskooli EMI EWT asutaja ja juhikoolituse uue vormi kui õppereiside juurutaja. Tiit Tammemägi on kauaaegne ICC Kaubandusõiguse ja -praktika komisjoni liige ning Incoterms 1990, 2000 ja 2010 eestindaja ja kirjastaja. Ta on kirjutanud kasutajajuhised kolmele viimasele Incotermsi versioonile ja on kaasautor mitmes ekspordi, väliskaubanduse ja logistika käsiraamatus. Ta on innukas ICC loodud väliskaubanduse “ühiskeele” ning “Make Trade Simple!” põhimõtete propageeerija.
00-tiit-tammemagi
11:10 Kuidas välisturgudel rohkem müüa ja makseprobleeme vältida?
Meelis Tambla, KredEx Krediidikindlustus AS juhatuse esimees
Meelis Tambla juhib riigile kuuluvat kindlustusseltsi KredEx Krediidikindlustus AS, mis aitab Eesti ettevõtetel maandada nii ekspordi kui ka kodumaise müügiga seonduvaid krediidiriske. Meelis Tambla on töötanud pea 20 aastat finantsalal. Varasemalt on ta olnud valdkonna juht erinevates Ameerika Ühendriikide pankades, töötanud Eestis privaatpanganduse direktorina SEB-s ning juhatuse liikmena Hansa Investeerimisfondides.
00-meelis-tambla
11:30 Tööviljakus ja Eesti konkurentsivõime: kuidas Eesti konkurentsivõimet parandada?
Ilmar Lepik, Eesti Panga rahapoliitika ja majandusuuringute osakonna nõunik
Ilmar Lepik on Eesti Panga rahapoliitika ja majandusuuringute osakonna nõunik ning 2016. aasta Eesti Konkurentsivõime Ülevaate koostaja. Aastatel 2006-2016 oli ta Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese majandusnõunik.
00 Ilmar Lepik
12:00–13:00 Lõuna  
13:00 Maailmamajandus muutuste keerises. ICC rahvusvahelise kaubanduse edendajana (inglise keeles)
Philip Kucharski, Rahvusvahelise Kaubanduskoja – ICC tegevjuht
Philip Kucharski on Rahvusvahelise Kaubanduskoja – ICC peakorteri nii-öelda teine mees, Chief Operating Officer. Philip Kucharski omab rahvusvahelist kogemust multikultuursete projektide ja võrgustike juhtimisel. Varasemalt on ta olnud majandus- ja rahvusvahelise poliitika uudiseid vahendava nädalakirja The Economist Euroopa, Kesk-Aasia ja Aafrika osakonna turundusdirektor, rahvusvahelise pressi direktor Presstalis Groupis. Tal on üle 20 aasta kogemust meediabrändide, uute turgude ning rahvusvaheliste arendusprojektide juhtimise vallas.
00-philip-kucharski
13:20 Ehitusteenuse ekspordi võimalused ja kogemused
Lembit Lump, Kodumaja AS juhatuse esimees
Lembit Lump on ettevõtja, kellel on AS Kodumaja juhatuse esimehe ja omanikuna suur panus ettevõtte arengusse. Tema suurimaks teeneks on kogu Kodumaja ettevõtete grupi edukus, mis sai alguse Kodumajatehase AS-i asutamisest 1994. aastal. Tänaseks on sellest välja arenenud ettevõtete grupp, mille põhitegevuseks on kõrgekvaliteedilise elamispinna ehitus. Tegemist on eelkõige ekspordile suunatud toodanguga, kuid ka Eesti arhidektuurimaastikku rikastavad Kodumaja elamud. Omapärase saavutusena ehitas Kodumaja eelmise aasta lõpus Norras valmis 14korruselise ja 51 meetri kõrguse maailma kõrgeima puitmaja.
00-lembit-lump
13:40 Edulugu militaarekspordist
Tõnu Vaher, Eli OÜ juhatuse esimees
Tõnu Vaher on militaartehnika, droonide ja simulaatorite arendaja ja tootja Eli OÜ tegevjuht. Aasta Kaitsetööstusettevõte 2016 tiitli pälvinud Eli toodete hulka kuuluvad näiteks tõusvad ja liikuvad laskemärgid, mehitamata õhusõidukite komplektid, stardikatapuldid ja relvade tagasilöögi simulaatorid ning multirootordroonide komplektid. Lisaks tegeleb ettevõte ka raadiojuhitavate sihtimissüsteemidega jalaväe ja tankivastaste relvade jaoks. Eli relvamatkureid kasutavad ka näiteks USA ja Lõuna-Aafrika sõjavägi.
00-tonu-vaher
14:20 Ekspordi edulugu
Raigo Tammo, Estanc AS ja T-Tammer OÜ juhatuse esimees
Anti Tammo, Estanc AS juhatuse liige/ T-Tammer OÜ tegevdirektor, juhatuse liige
Herty Tammo, Estanc AS nõukogu esimees/ T-Tammer OÜ juhatuse liige
Mihkel Tammo, Estanc AS juhatuse liige, tegevjuht / T-Tammer OÜ juhatuse liige
Raigo Tammo on Põhjamaade suurimaks mahutitootjaks kasvanud perefirma Estanc AS-i ning metalluste tootja ja eksportija T-Tammer OÜ asutaja ja omanik. Ettevõtete eesotsas tegutsevad küll tema andekad ja töökad pojad, ent olles hingelt tegutseja, võtab Raigo Tammo osa ka igapäevasest juhtimisprotsessist. Viimaste aastate jooksul on mõlemad ettevõtted teinud läbi suure arengu: eduka eksportimise kõrvalt on ehitatud oma tootmishooned, kasvatatud on käivet ja töötajate arvu ning avatud on uus tootmispind ja -liin.
00-raigo-tammo00 Tammod 4
14:50–15:20 Kohvipaus  
15:20 Läti ettevõtte Stenders Ziepu Fabrika kogemused ekspordist jaekaubanduse sektoris
Baiba Cipa-Ziemele, kosmeetikafirma Stenders globaalne müügi- ja turundusjuht (Läti)
Baiba Cipa-Ziemele on Läti suurima kosmeetikatootja Stenders globaalne müügi- ja turundusjuht. Stenders asutati 2001. aastal ja nüüdseks kuulub firma portfooliosse üle 350 toote ning avatud on rohkem kui 220 poodi 25 riigis. Baiba on ettevõttes töötanud pea 10 aastat ning olnud vastututav rohkem kui 30 Stendersi poe avamise eest Euroopas. Hetkel vastutab ta brändi ülemaailmse müügi- ja turundustegevuse ning tootearendusstrateegia eest.
00-baiba-cipa-ziemele
15:50 Ekspordi edulugu
Priit Salumaa, Mooncascade kaasasutaja
Priit Salumaa on ettevõtja, startupi-aktivist ja tarkvarainsener. Ta on Eesti suurima mobiilitarkvara arendamisega tegeleva ettevõtte Mooncascade kaasasutaja, samuti on ta aidanud käima lükata projekti Garage48, startup konverentsi Latitude59 ning mobiilitööstusega seotud inimeste ühendust MobileMonday Estonia.
00-priit-salumaa
16:20 Ohtlik optiline illusioon. Rahvusvaheline poliitika ja majandussuhted viimaste arengute valguses (vene keeles)
Vladimir Juškin, Balti Venemaa Uurimise Keskue juht
Vladimir Juškin on iseseiseva eraalgatusliku valitsusvälise uurimisasutuse Balti Venemaa Uurimise Keskue juht. Keskuse peaeesmärk on läbi oma tegevuse ja väljaannete edendada arusaamist tänasest olukorrast Venemaal ning sealsete arengute võimalikust mõjust terves Balti regioonis. Vladimir Juškin oli Eesti iseseisvuse taastamise kõige dramaatilisemal perioodil kakskümmend kaks kuud peaminister Edgar Savisaare nõunik. Pärast seda
töötas ta 1990ndatel mitmetes erafirmades poliitilise konsultandi ja analüütikuna.

00-vladimir-juskin

16:45–17:00 Päeva kokkuvõtteks  
20:00–23:00 Pidulik õhtuprogramm + buffee õhtusöök  

 

Neljapäev, 2. veebruar 2017

09:00–10:30 Kvartali keskus
10:45–12:30 Eesti Rahva Muuseum
12:30–13:05 Lõuna ERM-is
13:35–15:00 Tartu Observatoorium Tõraveres
15:00 Ärasõit Tartusse. Programmi lõpp. Aitäh osalemast!

 

[/expand]


 


Konverentsi kaaskorraldaja: ICC Eesti liikmesfirma Roosbaum OÜ/ Best Marketing International, rahvusvaheliste konverentside korraldaja

.
Lisainformatsioon: e-posti aadressil icc@icc-estonia.ee või telefonil +372 684 1252

X